Шахи на трьох (правила), як грати в шахи на трьох

  • 15 червня 2014 23:13:22
  • Нема 6
  • Переглядів: 22811
  • 5

Шахи дуже популярна гра, грати в неї вміють або хоча б знають правила велика частина населення планети. У деяких країнах шахи включені до шкільної програми. За багато століть правила шахів майже не змінювалися, але винахідники сучасності добралися і до цієї гри. З'явилася дуже цікава різновид шахів - шахи на трьох. Насправді є кілька різновидів, ми ж раскажемо про російську версію. Нагадуємо, що шахи на трьох - це відмінний подарунок, що відрізняється оригінальністю і купити їх можна в нашому інтернет-магазині, пропонуємо до Вашої уваги шахи: Потрійні велики, Потрійні середні, Потрійні малі.

Давайте детальніше розглянемо цю гру, як водитися почнемо з розстановки фігур. І відразу усвідомимо горизонтальні, вертикальні і ходи по діагоналі на цій дошці. На малюнку нижче зображено розстановка: білі займають поля від А до H на першій і другій лініях, червоні від A до N на 12 і 11 лініях, чорні від H до N на 7 і 8 лініях. Розташування самих фігур у вихідних позиціях таке ж, як і в стандартних шахах. Відзначимо, що спочатку ходять білі, потім червоні і тільки потім чорні, черговість ходів йде за годинниковою стрілкою.

     

Ходи фігур такі ж, як і в стандартних шахах, але на дошці на трьох є деякі особливості, їх ми і розглянемо на картинці нижче. Шість полів навколо центральної точки дошки називають «трояндою», саме з цих полів ходи найвитонченіші.

 

 

 

 

 

 

І так, ми розібралися, як ходять фігури, нічого складного в цьому немає, тепер розглянемо деякі положення в грі: 

Мат королю. Гравець, якому поставили мат, виходить з гри і отримує 3-е місце. При цьому, король вибувшого гравця знімається з дошки. Іноді у гравців може виникнути суперечка, хто ж поставив мат, розберемо подібну ситуацію на прикладі, дивіться малюнки нижче.

  

Відразу відзначимо, що черговість ходу, при подвійному шаху, і визначає ким поставлений мат. На першому малюнку зображена початкова ситуація, з якої й починається спірний момент. Червоні тільки що зробили хід і черга ходити чорних. На другому малюнку кінь крокує на F4 - мат білим від червоного ферзя. На третьому малюнку кінь крокує на F2 - мат білим від чорного коня.

Всі фігури, окрім короля, що належали вибувшому гравцеві тепер належать гравцеві, що поставив мат. Гравець, що отримав додаткові фігури, може робити хід фігурою будь-якого кольору, але тільки однією, треба враховувати, що фігури різних кольорів бити один одного не можуть. Ну і останній мат визначає переможця партії і гравця, який зайняв 2-е місце.

Пат. Гравець, який потрапляє в безвихідне становище «Пат» вибуває з гри, при цьому його фігури залишаються на дошці і не мають права ходу і нікому не належать. Свого роду перешкоди для решти двох гравців, тому якщо фігури заважають їх можна бити, крім короля, який повинен залишитися нерухомим до кінця партії. Всі фігури можуть підходити впритул до нерухомого королю за винятком інших королів. Якщо наступний гравець потрапляє в положення «Пат» або ж гравці погоджуються на нічию, то завершенням гри вважається загальна нічия між трьома гравцями.

Рекомендації.

Ви можете поставити шах одному з гравців під прикриттям фігури іншого гравця.
Якщо Ви зробили хід і другий гравець нападає на Вашу фігуру, а третій гравець, так як дотримується черговість ходів, наступним ходом ставить Вам шах, Ви зобов'язані піти від шаха і втратите свою фігуру, уникайте таких моментів.
Ставте свої фігури під захистом інших своїх фігур, хоча про це знає будь-який шахіст.
У цій грі головні якості уважність і тактика, нестандартні рішення теж хороший спосіб заплутати супротивника.
Ну і останнє, якщо немає третього гравця, можна з легкістю зіграти партію удвох, просто не виставляйте третій комплект шахових фігур.

Нехай гра «Шахи на трьох» подарує Вам масу позитивних емоцій і заряд позитивної енергії.

 

 
Залишити відгук  ↓
 
6 відгуків
1 відповідей
2 оцінок
100% 2 позитивних
10  
Корисність відгуків
28 голосів
82% 23 позитивних
23  
 
 
Товарів на складі:
Немає в наявності