Розстановка шахових фігур

  • 03 квітня 2014 21:33:16
  • Переглядів: 10742

Якщо Ви початківець шахіст і купили собі шахи або Вам їх подарували , в першу чергу потрібно правильно розставити шахові фігури. Насправді все досить просто і про це ми зараз розповімо .

Почнемо з шахової дошки. Всього на дошці 64 клітини , кожна з них має свої координати , які визначаються значеннями від А1 до Н8 . Якщо ж з якихось причин позначень немає , пам'ятайте , що при розстановці білий кут дошки повинен знаходиться біля Вашої правої руки.

І так шахових фігур всього 32 , з них: 16 пішаків , 4 лад'ї (тури ) , 4 коня , 4 слона ( офіцери) , 2 короля і 2 ферзя ( королеви ) . Рівно половина фігур припадає на білі фігури , друга половина на чорні.

Ростановка шахових фігур

Білі фігури займають 2 перших ряди A1- H1 і A2 - H2. Для початку розставимо білі пішаки , які повністю займуть 2 -й ряд A2 - H2. Фігури постарше рангом розставляються в першому ряду , починаємо з будь-якого боку ряду , в такій послідовності: ладья ( тура ) , кінь , слон (офіцер ), тепер в такій же послідовності з іншого боку ряду . У нас залишається 2 клітки для короля і ферзя ( королеви ) . Так як « ферзь любить свій колір » , ставимо його на білу клітинку , короля відповідно на чорну.

Чорні фігури розставляємо по аналогії. Пішаки займуть ряд А7 - Н7 . Фігури постарше займуть ряд А8 - Н8 . Нагадуємо , що ферзь любить свій колір, тому чорного ферзя ставимо на чорну клітинку . Якщо подивитися на дошку зверху , побачимо повну симетрію фігур щодо центральної лінії дошки.

Ось і все готово , можна приступати до гри . Бажаємо Вам хорошої гри і нагадуємо , що шахи завжди можна купити в нашому магазині , як для себе , так і на подарунок - шахи відмінний подарунок.

 
Товарів на складі:
Немає в наявності