Як ходять шахові фігури

  • 16 травня 2014 20:34:41
  • Нема 0
  • Переглядів: 18013
  • 0

Всього є шість різних шахових фігур і ходять вони всі по різному , нижче описані і зображені ходи фігур.

Король. Може ходити на відстань однієї клітини в будь-якому напрямку , щоб перейти всю дошку королюпотребуется 7 ходів. Король не може ходити в поле зайняте своєю фігурою і в поле яке знаходитися по угрозойфігур суперника. Хоча король і найголовніша фігура шахової партії , але одночасно є самою вразливою. Партія вважається програною якщо королю поставили мат , тобто король в безвихідній ситуації - не має куди піти одночасно з шахом.

Ферзь. Умовна ціна вимірюється 8 пішаками . Ферзь є найпотужнішою фігурою на шахівниці . Ферзь може ходити по прямій в будь-якому напрямку , як по горизонталі , так і по вертикалі і діагоналі на відстань всієї дошки. Ферзь поєднує в собі можливості двох сильний фігур слона й тури .

Ладья. Умовна ціна вимірюється 5 пішаками . Ладья ходить по вертикалі і по горизонталі на будь-яку клітини , при умові, що на шляху руху немає інших фігур.

Слон. Умовна ціна вимірюється 3 пішаками . Слон ходить по діагоналі в будь-якому напряму , за умови , що на шляху немає інших фігур. У кожного гравця з початку гри є два слона , один з них ходить тільки по чорних клітинам , а другий тільки по білим.

Кінь. Умовна ціна вимірюється 3 пішаками . Хід конем досить незвичайний , він ходить літерою «Г ». Хід виглядає таким чином: переміщення на дві клітини вперед по вертикалі , потім на клітку вбік в будь-яку сторону або ж переміщення по горизонталі на дві клітини і потім убік на 1 клітку в будь-яку сторону. Головна особливість коня , точто він може крокувати через інші фігури.

Пішак. Ходить тільки по вертикалі на 1 клітку вперед і при цьому б'є тільки по діагоналі на 1 клітку вперед. Винятком є ​​хід з первісної позиції пішака на початку гри , пішак може ходити на 1 або 2 клітки по вертикалі. Особливість пішака в тому, якщо він пройде всю шахову дошку і стане на останню клітину, його можна замінити на будь-якою фігурою, крім короля звичайно.

 
Залишити відгук  ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків.
 
 
Товарів на складі:
Немає в наявності