Як грати в довгі нарди (правила)

  • 29 листопада 2014 23:32:41
  • Переглядів: 65398

Довгі нарди є одним з популярних видів нард, але частіше використовується на аматорському, ніж професійному рівні.
На початку гри у кожного гравця є рівно по 15 шашок, якими вони користуються протягом гри. Вони розміщуються вздовж лівої частини поля, щодо гравця по нижньому краю. Таке вихідне положення називається "голова", відповідно кожен хід, який здійснюється по цьому пункту, гравці промовляють не інакше як "бери з голови". З вихідного пункту береться тільки одна фішка на один хід. Фішки переміщаються по ігровому полю проти годинникової стрілки.

Першим хід робить той, у кого на кубику випало значення більше, але якщо грають не вперше на даний момент, гру починає той, хто здобув перемогу в попередньому змаганні. Для того, щоб визначити пункти, на які переміщуються шахи, гравці по черзі кидають два гральних кубика.
При цьому існують певні правила, якими обумовлюється кидок:
1. Кубики повинні залишатися на одній половині дошки, якщо вони розлетілися на дві половини, кидок вважається недійсним і гравець повторно кидає.
2. Якщо кубик став на ребро, або іншим способом не варто гранню на дошці кидок вважається недійсним.
3. Кидок можна анулювати, якщо гравець, який його зробив свідомо бачить, що він не буде успішним, він говорить слово "кестум" при падінні кубика і який би не був результат кидка - він вважається анульованим.
Під час гри гравцям необхідно пройти всіма фішками по колу (нагадуємо, що коло спрямовується проти годинникової стрілки), зайти ними в "дім" і вивести їх з гри раніше свого супротивника.
"Домом" для кожного з двох гравців є остання для його руху чверть дошки (з 19 по 24 пункт)
Як і в коротких нардах, гравець кидає відразу 2 кубики і переміщує одну фішку на кількість пунктів, що випали на кубику, а потім цю ж або вже іншу фішку переміщує на пункти, що випали на іншому кубику. Фішку і кількість пунктів для неї вибирає сам гравець.
З «голови» є можливість зняти тільки одну фішку. Винятком є ​​ситуації, коли однією фішкою піти немає можливості (якщо вона знаходиться в "голові" супротивника), також до цих випадків стосується дабл: чотири-чотири, два-два та ін ... У таких випадках ходять відразу двома фішками. Для іншого гравця варіантів випадання кубиків, при яких з "голови" можна взяти дві фішки, буває більше, оскільки заважати крім "голови" суперника йому будуть також фішки, які зняті раніше. Якщо суперник першим кидком викинув на кубиках один-три, п'ять-чотири чи шість-шість, то інший гравець зможе зняти другу фішку за умови, що у нього на кубику також випаде шість-шість і п'ять-чотири.
Перший хід зазвичай є винятком і дозволяє взяти з "голови" дві фішки.
Якщо випадає дабл (однакові значення на двох кубиках) гравець робить хід так, ніби він кинув 4 кубики, тобто чотири рази однією фішкою, або по два рази кожною і т.д.

У даній грі на один з пунктів можна ставити багато фішок. На пункт, зайнятий фішкою суперника, не можна ставити свою (фішку "не йде"). Якщо фішки іншого гравця займають всі шість пунктів перед вашою фішкою, то вона буде замкнутою.

Тут забороняється будувати блоки з шести фішок, але всі 15 фішок супротивника замикати можна. Така побудова "загороджень" для суперника є досконалим варіантом виграшу і не заборонено, а навпаки тактичної завданням для гравців. У випадках, коли немає можливості для ходу - його пропускають і очки пропадають.
Навіть, якщо хід не вигідний гравцеві, він не має права пропустити його або скоротити (замість шести походити три), також він повинен відбуватися одним числом з двох випали за правилами це більше число, якщо немає можливості сходити обома, менші очки зникають.

Перемагає в грі той, хто перший повернеться до "дому" і викине всі фішки з гри. Нічиї в даній грі не буває. Викидати фішки - означає походити так, що фішка опиниться за межами ігрової дошки. Всі фішки можна викидати тільки тоді, коли вони перебуватимуть в "домі" і за допомогою кубиків - випаде п'ять і три - з дошки прибираються шашки з пунктів п'ять і три. Корисно знати і те, що якщо на цих пунктах немає фішок, знімаються фішки з пунктів, нижче за значенням (немає на п'ятому - знімаємо з четвертого і т.д.) ...

Тому правила гри досить прості. Однак найголовніше, з ким ви граєте, і задоволення, яке отримуєте під час гри. Вдалою Вам гри.

 
Товарів на складі:
Немає в наявності