Історія шахів

  • 28 березня 2014 21:11:36
  • Переглядів: 5922

Однією з найбільш захоплюючих інтелектуальних ігор , безперечно можна назвати шахи. Думаю , кожен з Вас знає що це за гра або хоча б має уявлення про неї. Більшість вміє грати в шахи , хтось краще , хтось гірше. Але далеко не всі знають з чого почалася історія шахів.
На питання походження шахів немає однозначної відповіді , Хоча офіційною датою появи шахів вважають 570 рік до нашої ери. Чому саме ця дата? Все просто - саме цього року з'явилося перше письмове згадування про шахи.

Люди , які займаються історією шахів стверджують що дана дата невірна і схиляються до наступної версії . На їх думку шахи винайшли ще в 1000 році до нашої ери. Винахідником був відомий математик з Індії , який у той час прославився винаходом зведення числа в ступінь . Свій винахід він надав на огляд індійському раджі і раджа був вражений. У свою чергу раджа захотів винагородити цю людину і запитав чим ж його нагородити . На що математик запропонував наступний варіант: « Покладіть одне зернятко на першу клітку дошки, два на другу клітку, чотири на третю, вісім на четверту, і так далі до останньої клітини». Цифри здалися раджі настільки нікчемними що він відразу погодився , думаючи що легко відбувся . А насправді , коли дійшла черга до останньої клітини на шаховій дошці потрібно було стільки зерен , скільки не було і у всій Індії.

Так представлена ​​напевно найкрасивіша історія походження шахів.

Є вчені , які пропонують версію що шахи з'явилися ще раніше , десь 2-3 тисячі років до нашої ери. Начебто навіть є цьому підтвердження археологічними розкопками.
При безлічі теорій про різні дати походження цієї гри і які б версії не пропонувалися , без грунтовних доказів нічого не можна стверджувати напевно . Тому більшість сходиться в думці, що дата походження шахів все таки 570 рік до нашої ери , чому є підтвердження в письмових згадках .

Перша офіційна згадка про шахи відображається в книзі , в якій розписаний процес проникнення цієї гри з Індії в Персію. Це була спроба задобрити царя Персії Хосрова I Анушіравана ( 531-579 ) . В даній книзі є детальний опис шахів аж до можливостей кожної з шахових фігур. Як писав автор - гра це була досить цікавою і відображала бій " чорної і білої" армій.

Перська армія з часом стала терпіти поразки , які йшли одна за одною і Персія була підкорена. Саме в цей період історичних подій шахи поширилися по усім цивілізованим країнам.

 
Товарів на складі:
Немає в наявності